Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  ESKİŞEHİR HAKİMEVİ

  Eskişehir'de adalet teşkilatı mensuplarının ve misafirlerinin konaklama ihtiyacını karşılayacak sosyal tesis açılması için yapılan çalışmalar sonucunda, tarihi Odunpazarı yerleşim bölgesinde yaklaşık 150 yıllık geçmişi bulunan Yeşilefendi Konakları (Mavi, Yeşil ve Sarı Konak avlusu ve müştemilatı ile birlikte) Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç’un tensipleriyle Türk Dünyası Vakfı ile yapılan protokolle Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı'na tahsisi sağlanmış, renovasyon, restorasyon, tefrişat ve tadilat çalışmaları tamamlanarak, 12/06/2024 günü yargı teşkilatı mensuplarının hizmetine açılmıştır.


  Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığımızın girişimleriyle adalet teşkilatı bünyesine dahil olan konak niteliğindeki Hakimevi, gerçekleştirilen tefrişat çalışmaları neticesinde binaların tarihi dokusu korunarak yargı mensubu ve çalışanlarının rahat bir şekilde konaklayabilecekleri şekilde dizayn edildi.


  Eskişehir'in en eski yerleşim yeri olan Odunpazarı Tarihi Evleri bölgesinde bulunan Yeşil Efendi Konağı Eskişehir Hakimevi, Dede Mahallesi Yeşil Efendi Sokağı No:24 Odunpazarı/Eskişehir konumunda bulunuyor. Tarihi konak niteliğinde olan Hakimevi; Odunpazarı Evleri, Balmumu Müzesi, Cam Sanatları Müzesi, Hamam Müzesi ile Kurşunlu Camii ve Külliyesine yürüme mesafesindedir. 17 oda ve 40 yatak kapasitesi ile Eskişehir'e tarih penceresinden bakabileceğiniz Hakimevi, yıl boyunca hizmete açık olacaktır.

   

  İletişim : 0222 230 00 10

  Sorumlu Memur Ali ERSÖZ : 0543 502 52 10

  Adres

  Gazipaşa Mahallesi Güvenir Sokak No: 3 Tepebaşı / ESKİŞEHİR

  Telefon

  0 222 322 20 19

  0 222 323 98 99

  E-Posta

  eskisehir.acikisaretadalet.gov.tr