Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  C.T.E.'den Eskişehir'e Ziyaret..
  05.12.2022

  CTE’DEN ESKİŞEHİR’E ZİYARET

  Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Banu DEMİRCİ ALTAY, Tetkik Hakim Şehmus DOLU, Tetkik Hakim Şadiye KIRIŞIK ve beraberindeki heyet Eskişehir’e ziyarette bulundu.

  CTE heyetini Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Burak OLGUN, Eskişehir Başsavcı Vekili Mehmet ÖZEL, Bozüyük Başsavcı Vekili Birgivi DERTLİ, Eskişehir Cezaevi Savcısı Murat AĞAOĞLU, Eskişehir 1 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Murat YILMAZ, Bozüyük Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Veysi CENGİZ, Eskişehir 2 Nolu Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Fikret YÜKSEK, H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Aydın SUBAŞI, L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Çağatay KAYA karşıladı. İlk olarak TANAP tarafından boşaltılan ve açık ceza infaz kurumu yapılması için Adalet Bakanlığına devredilen İnönü İlçesi Dutluca Mevkiindeki tesisleri ziyaret eden Genel Müdür Yardımcısı ALTAY ve beraberindeki heyet tesislerin fiziki ve teknik altyapısını inceledi. Eskişehir 1 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumu Murat YILMAZ ve Bozüyük Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Veysi CENGİZ tesisler ve yapılacak işler hakkında bilgiler verdi.  TANAP tarafından kullanılan tesislerin ceza infaz kurumuna dönüştürülmesi için eksikliklerin giderilmesi hususunda bilgi alışverişinde bulunuldu. CTE Genel Müdür Yardımcısı Banu DEMİRCİ ALTAY, güvenlik açısından da sıkıntı olmayacak şekilde tesisin düzenlenerek ceza infaz kurumu olarak hizmet vermesi gerektiğini belirtti.  Çevrede fabrikaların bulunduğunu da belirten ALTAY, “Bu fabrikalar somut örneklerdir. Burada güzel işler yapılabilir” diye konuştu.

   

  Dutluca tesislerindeki incelemelerin ardından CTE heyeti Bozüyük Açık Ceza İnfaz Kurumu’na ziyarette bulundu. Bozüyük Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Veysi CENGİZ kurum hakkında bilgiler verdi. Genel Müdür Yardımcısı ALTAY ve beraberindeki heyet Yatak ve Resim Atölyelerini gezerek yapılan ürünler hakkında bilgi aldı. CTE Genel Müdür Yardımcısı ALTAY, açık ceza infaz kurumlarının tanıtım açısından önemli bir rol üstlendiğini dile getirdi.

  Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Banu DEMİRCİ ALTAY, Tetkik Hakim Şehmus DOLU, Tetkik Hakim Şadiye KIRIŞIK ve beraberindeki heyet daha sonra incelemelerde bulunmak üzere Eskişehir 1 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumu’na geçti. Eskişehir 1 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Murat YILMAZ cezaevi fiziki yapısı hakkında bilgiler verdi. CTE heyeti kurum binasını, atölyeleri ve yatakhaneleri ve hükümlü yemekhanesini yerinde inceledi.

  CTE heyeti daha sonra Eskişehir L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret etti. Burada heyete yapılan işlerle ilgili sunum gerçekleştirildi.

   

  Daha sonra Eskişehir 2 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumu’na ziyaret eden CTE heyeti mutfak ve fırın atölyesini gezerek bilgi aldı. Hükümlüler için spor sahası yapılması planlanan alanda incelemelerde bulundu.

  Genel Müdür Yardımcısı ALTAY ve beraberindeki heyet son olarak Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nu ziyaret etti.

   

   

  Adres

  Gazipaşa Mahallesi Güvenir Sokak No: 3 Tepebaşı / ESKİŞEHİR

  Telefon

  0 222 322 20 19

  0 222 323 98 99

  E-Posta

  eskisehir.acikisaretadalet.gov.tr