Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Adalet Teşkilatımızın Yüzüncü Yıl Coşkusu
  23.11.2022

             Adalet Bakanlığımızın Yüzüncü Yıl Etkinliklerinin ilki ‘Personelin Sesi, Adaletin Nefesi’ teması ile Eskişehir’de gerçekleştirildi. Adalet Bakanlığı çalışanları ve ailelerinin stres attığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. 

            Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Eğitim ve Sosyal İşler Bürosunca yüzüncü yıl etkinlikleri kapsamında ‘Personelin Sesi, Adaletin Nefesi’ teması ile düzenlenen etkinliğe Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Turan KULOĞLU, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanı İbrahim ŞAHİN, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN, Kurum Amirleri, Adliye ve Ceza İnfaz Kurumları çalışanları ve aileleri katıldı.  

            Eskişehir Şeker Fabrikası Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen ve yaklaşık 1000 kişinin katılım gösterdiği etkinliğe 1 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumu çalışanları ve aileleri de yoğun bir şekilde katılım gösterdi. Etkinlikte koca ayak, tavla turnuvası, sandalye kapma, balon patlatma ve halat çekme gibi çeşitli yarışmalar yapıldı. Yarışmalarda dereceye giren ve kurada çıkan katılımcılara çeşitli hediyeler dağıtıldı. Çocuklar ise palyaçolar eşliğinde eğlendi.. Etkinliğe katılan misafirler İnfaz ve Koruma Memurları tarafından oluşturulan müzik grubunun mini konseriyle gönüllerince eğlendi.

            Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Turan KULOĞLU ve Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN etkinliğe katılan Adalet çalışanlarıyla sohbet etti. Genel Müdürü Turan KULOĞLU da oyunlara katılarak eğlenceye ortak oldu. Cumhuriyet Başsavcısı Ali YELDAN, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Turan KULOĞLU’na, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM’a ve Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanı İbrahim ŞAHİN’e hediye takdiminde bulundu.

   

   

  Adres

  Gazipaşa Mahallesi Güvenir Sokak No: 3 Tepebaşı / ESKİŞEHİR

  Telefon

  0 222 322 20 19

  0 222 323 98 99

  E-Posta

  eskisehir.acikisaretadalet.gov.tr